Antalya Kurumsal Kimlik Hazırlama

kurumsal-kimlik-calismasi-1Antalya kurumsal kimlik oluşturma firma veya kurumların ürün ve hizmetleri ile ilişkilendirilmesini sağlayan çalışmadır. Kurumsal kimlik tasarımı ile kurumda kullanılan ürünler bir standarda kavuşturulmaktadır. Böylece kurum veya firma için kalıcı ve olumlu bir imaj oluşturulmaktadır. Ayrıca marka tanıtımında da ciddi katı sağlanmaktadır.

Kurumsal kimlik çalışması nasıl yapılmaktadır?

Kurumsal kimlik çalışması logo oluşturma, kurumsal ürün tasarımı ve tanıtım faaliyetleri gibi adımlardan oluşmaktadır. İlk olarak firma için dikkat çekici bir logo tasarımı yapılmaktadır. Tasarlanan logo kurum ismi, faaliyet alanı gibi özellikleri barındırmaktadır. Böylece dikkat çekici olması sağlanmaktadır.

Logo tasarımının gerek kurum içinde gerekse kurum dışında kullanılan ürünler tasarlanmaktadır. Öncellikle kurum çalışanları için bir kartvizit oluşturulmaktadır. Kartvizit ad, soy ad, logo, iletişim bilgileri alanlardan oluşmaktadır. Tüm çalışanların standart bir kartvizit kullanması birliktelik algısı ve kurumsallaşma açısından önemlidir. Kartvizitten sonra müşterilerle iletişimde kullanılan antetli kağıt, zarf gibi ürünlerin de tasarımı yapılmaktadır. Böylece müşterileriniz onlarca evrak içerisinden dahi size ait olanı kolayca ayırt edebilmektedir. Ürünlerin sunulduğu çanta, paket veya kutuların tasarımı da kurumsal yapıya uygun olarak hazırlanmaktadır. Tüm bunlar kurumsal algı açısından önemli bir katkı sağlamaktadır.

Kurumsal ürünlerin tasarımı sonrasında firma içerisinde kullanılan pek çok ürün için de çalışma yapılabilmektedir. Örneğin tabelalar veya raflar kurumsal yapıya uygun şekilde tasarlanabilmektedir. İsimlikler, ajandalar, masa üstü ürünleri hatta kullanılan kıyafetlerin de tasarımı yapılabilmektedir.

Yeni oluşturulan bir marka için tüm tasarımlar en baştan yapılabilmektedir. Eski markalar için ise kurumsal kimlik markaya uygun olarak hazırlanabilmektedir.

Antalya kurumsal kimlik oluşturma bana ne kazandırır?

kurumsal-kimlik-calismasi-2

Antalya kurumsal kimlik oluşturma çalışması kurum veya markaya olumlu imaj sağlayacağı gibi tanıtımı da kolaylaştırmaktadır. Öncelikle kurumsal kimlik işinize verdiğiniz önemi göstermenin en önemli parçalarından biridir. Özellikle ilk tanışılan kişiler için kurumsal yapı seçici bir özelliktir ve güven algısı oluşturmaktadır. Böylece insanların size ulaşmasını kolaştırılmaktadır.

Kurumsal kimliğin bir diğer katkısı ise tanıtım faaliyetleridir. Özellikle kurumsal ürünler veya araç, tabela gibi alanlarla kullanılan logo tanıtıma katkı sağlamaktadır. Örneğin bir iş gittiğiniz yerde şirket aracınızı park edersiniz. Şirket aracınız kurumsal kimliğinize uygun ve özenle giydirilmişse hedef kitle için dikkat çekici olmaktadır. Başka bir örnek ise ürünleriniz paketleri için verilebilmektedir. Modern bir şekilde tasarlanan paket kalite algısına katkı sağlamaktadır. Müşteriniz dışında potansiyel müşteriler için de ilgi çekici bir özellik oluşturmaktadır.

Kurumsal kimliğe sahip firmalar genellikle pek çok kişi tarafından daha kaliteli olarak algılanmaktadır. Kurumsal yapıya sahip firmalarda daha az sorun yaşayacağını düşünmekte, bu firmaların daha profesyonel çalıştıkları algısı bulunmaktadır. Bu firmalarla çalıştıklarında kendilerini çok daha güvende hissetmekte, aldıkları ürünlerin daha güvenilir olduğuna inanmaktadır.

Kurumsal kimlik çalışması ile kalitemizi insanlara ulaştırmak çok daha kolay hale gelmektedir. Özellikle sizi ilk defa tanıyacak kişiler için kurumsal kimliğe sahip olmanızın olumlu etsi olacaktır.