Antalya Logo Tasarımı

Antalya Logo Tasarımı marka, firma, ürün veya hizmeti tanımlamak için küçük semboller veya grafikler hazırlanmasıdır. Hazırlanan logo firma, ürün veya hizmeti temsil etmektedir. Hedef kitlenin ilk dikkatini çeken, ilgi uyandıran semboldür. Kısacası logo bir nevi imza gibidir.

İyi tasarlanan, modern bir logo temsil ettiği ürün veya kurum için imaj oluşturmaktadır. Tasarlanan görsel sizinle veya markanızla özdeşleşir. İsimler veya yazılar akılda kalıcı değildir fakat dikkat çekici bir logo ile kalıcı olmak mümkündür.

logo-tasarim-1

Logo nedir?

Logo ürün, marka veya hizmet ile özdeşleşen, onu temsil eden, görüldüğü anda hatırlanmasını sağlayan semboldür. Bir şekil veya grafik olabileceği gibi bir markaya özgü bir yazı da olabilmektedir. Kesinlikle çizim yapılmalıdır şeklinde bir kural yoktur. Pek çok ünlü firma marka sadece düz yazı şeklinde logo kullanmaktadır. Bu tarz markalarda genellikle kurumsal renk veya yapı ön plana çıkmaktadır. Hatta logoda kullanılan renk bazı markalarla o kadar özdeşleşmiştir ki sadece renk markayı hatırlatmaya yetmektedir. Bazı markalarla ise tabelayı okumadan sadece yazı şeklini görmek yeterli olmaktadır. Burada önemli olan logo ile markayı iyi bir şekilde bağlayabilmektedir.

Markalar neden logo kullanır?

Peki markalar neden logo kullanmaya ihtiyaç duymaktadır? Bu sorunun cevabı aslında çok eskiye dayanmaktadır. Logo tarih boyunca pek şekilde kullanılmıştır. Özellikle okuma yazma oranının düşük olduğu dönemlerde yapılan işi anlatmanın en kolay yöntemi olmuştur. Tabeladaki bir makas veya ayakkabı sembolü ile orada yapılan iş kolayca anlatılabilmektedir. Önceleri işi göstermek için kullanılmakta iken zamanla marka ayırt ediciliğini sağlayan birer sembol haline gelmiştir.

Neden logoya ihtiyaç duyulmaktadır?

Logo bir süre sonra firma, kurum veya marka için bir imza şekline dönüşmektedir. Böylece kurumlar bir ürün, marka veya faaliyeti tanıtmak için daha az emek harcamaktadır. Kişiler ürün, paket, tabela veya benzeri yerlerde logoyu gördüklerinde markayı hatırlayabilmektedir.

İyi tasarlanan ve iyi sunulan bir logo kalite algısını da artırmaktadır. Ürün veya markanın kendi kalitesi kadar sunumu da önemlidir. Özellikle ilk kez oluşturulan bir markada sunum kalitesi işinize verdiğiniz önemi göstermektedir. Kaliteli yapılan bir faaliyet veya iş hak ettiği değeri mutlaka görmelidir. İyi bir sunum bu değerin çok daha erken fark edilmesini sağlamaktadır. Aksi halde süreç uzamakta kaliteyi anlatmak zaman almaktadır. Hatta bazı markalar çok kaliteli olmalarına rağmen kendilerini doğru tanıtamadıkları için ayakta kalamamaktadır.

Logo tasarımı markaya bir simge oluşturmak ve markanın sunumunu yapmak için ilk adımdır. Özenle tasarlanan bir logo markaya verilen hassasiyeti ve önemi göstermektedir. Böylece hedef kitle için yeni bir marka dahi olsa kalite algısı oluşmaktadır.

logo-tasarim-2

Antalya için logo tasarımı yaptırmak gerekli midir?

İster yerel isterse çok daha geniş çapta tanınan markalar logo kullanmaya ihtiyaç duymaktadır. Küçük alanlarda dahi markayı tanınır hale getirmenin ilk kurallarından biri güzel bir logo sahip olmaktır. Bununla birlikte rekabet ortamının olduğu sektörler için ise markalaşma kaçınılmazdır. Özellikle Antalya gibi büyük şehirlerde kalitenizi doğru göstermek en az kaliteli olmak kadar önemlidir.

Antalya logo tasarımı markalaşma, kurumsal yapı ve imaj oluşturma sağlamanıza katı sağlamaktadır. Marka oluşturma logo tasarımı, kurumsal kimlik tasarımı, kurumsal ürün tasarımları ile tamamlanmaktadır.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp